Regulamin sesji
Regulamin sesji

Moje fotografie cechują się wyjątkowym i naturalnym stylem. Wierzę, że to właśnie te cechy moich zdjęć przekonały Was do skorzystania z mojej oferty. Mając powyższe na względzie, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moim dorobkiem i akceptujecie mój styl fotografii, percepcję kadru, obrazu i kolorystykę, jak również zgadzacie się na moją artystyczną interpretację fotograficzną zdjęć. Należy też pamiętać, że na końcowy efekt zdjeć mają wpływ nie tylko nastroje modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas niestety nie ma wpływu oraz ubrania i Wasze przedmioty. A jeśli sesja odbywa się w domu, to warunki oświetleniowe we wnętrzu. 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Nie podpisuję papierowych umów z powodów ekologicznych. W załączeniu tego maila dostajecie RODO i proszę o zapoznanie się także z nim. 2. Chętni na sesje muszą powierzyć fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług. 3. Sesje fotograficzne odbywają się na Majorce, w Hiszpanii. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku deszczu bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

4. Gwarantuję wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media. 5. Decydując się na sesję w plenerze musicie mieć świadomość, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, woda, błoto itp., a także alergeny. Poruszając się po polach, piaskach, skałkach czy innych terenach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa, a fotograf nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zniszczenie ubrań, mienia czy problemy alergiczne lub ukąszenia. 6. Po zakończonej sesji, dokonuję selekcji zdjęć oraz wstępnie je obrabiam czyli nadaję klimatu kolorystycznego zdjęciom po to, abyście wiedzieli jak Wasze zdjęcia będą finalnie wyglądać. Dostajecie link do prywatnej galerii online i tam dokonujecie wyboru ujęć. 7. Na wybór macie 21 dni - po tym czasie zdjęcia wybieram ja - ilościowo odpowiednio do wykupionego pakietu bądź macie możliwość przedłużenia galerii o kolejne 3 tygodnie  - płatne 20 EUR. 8. Po dokonanym wyborze obrabiam finalnie wybrane zdjęcia w Photoshopie - delikatny retusz skóry, usuwanie pojedynczych niedoskonałości. To, co ważne - staram się zachować naturalny charakter zdjęć, więc nie są to poprawki zmieniające rzeczywistość. Pamiętajcie, że jestem fotografem, nie grafikiem - nie usuwam hotelowych opasek z rąk (zachęcam do założenia na wierzch bransoletki itp), nie przestawiam na zdjęciach przedmiotów, nie zmieniam fryzur ani sylwetki, nie usuwam grafik z ubrań itp. Obróbka zdjęć nie obejmuje takich operacji jak usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci. W związku z tym bardzo proszę o maksymalne przygotowanie się do sesji :-) 9. Pracuję tylko ze światłem naturalnym. Zastrzegam, iż zdjęcia z wnętrz mogą różnić się jakościowo od zdjęć robionych na zewnątrz ze względu na ilość wpadającego światła. Im ciemniejsze wnętrze - tym większa różnica w jakości. Pracuję na najnowszym i najlepszym sprzęcie na rynku - mimo wszystko trzeba o tym pamiętać, że fizyki nie przeskoczymy!

10. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie realizuję sesji oraz nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia. 11. Na etapie wyboru zdjęć istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć (zgodnie z cennikiem danego pakietu widocznym na stronie www), ale nie ma możliwości już zmiany pakietu na wyższy. Dlatego zawsze proszę o rozważny wybór pakietu. 12. Przy wykupieniu pakietu lifestyle #3 (ilość zdjęć 50+) - wyboru zdjęć, które Wam przekazuję, dokonuję ja. Po prostu otrzymujecie wszystkie wg mnie udane zdjęcia! 13. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW. 14. Finalnie otrzymujecie ode mnie 2 komplety wybranych zdjęć : - jeden komplet to są zdjęcia z ustawieniami do internetu i do oglądania na monitorach, ekranach itp. One nadają się do publikacji w mediach społecznościowych typu Facebook, Instagram itp., do oglądania na tv itp. - drugi komplet to są zdjęcia z ustawieniami do wydruku. Mimo że wyglądają tak samo - mają zakodowane inne ustawienia - przestrzeń kolorystyczna dostosowana do wydruku, więcej ważą i zdjęcia z tego pakietu nadają się także do wydruków w dużym formacie. 15. Po wyborze zdjęć nie ma możliwości ponownego wyboru, ponieważ nie wybrane zdjęcia kasuję. 16. Zdjęcia, które wybraliście, przechowuję u siebie 1 rok. Po tym czasie nie ma możliwości odzyskania u mnie zagubionych zdjęć. Dbajcie o nie - nic nie jest tak cenne jak uwiecznione wspomnienia! 17. Prawa autorskie do zdjęć należą do fotografa i w związku z tym nie wyrażam zgody na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii.

18. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

CLOSE MENU